• Informacje dla Rodzica / Materiały do pracy w domu

•

Kapcie do przedszkola. Jakie wybrać? | Smyk.com           Plakat Wiosna kwiat ramki - PIXERS.PL W świecie książek – dziecko utrwala prawidłowe korzystanie z książek, kształtuje nawyk odkładania ich na miejsce, kształtuje nawyk czytania książek i odpowiedniego zachowania podczas czytania ich. Dziecko rozpoznaje literę F,f, rozwija umiejętność analizy i syntezy sylabowej, zna znak -, przelicza, porównuje oraz doskonali inne umiejętności matematyczne, zapoznaje się z procesem tworzenia książek, kształtuje postawę do poznawania nowego, zna wiele ciekawych tytułów książek, rozwija wyobraźnię i wrażliwości na otaczającą przyrodę, trenuje integrację sensoryczną.

Kto nam pomoże – dziecko wdraża się do posługiwania się adresem , doskonali pamięć słuchową ,wyrabia szacunek do pracy służb ratunkowych, zna nazwy zawodów służb ratunkowych i numerów alarmowych, wzbogaca słownictwo, wypowiada się pełnym zdaniem, wie jak postępować w sytuacjach wymagających wezwania pomocy, zna pracę strażaka, lekarza, rozwija koordynację wzrokowo- ruchową, klasyfikuje figury geometryczne, doskonali prace w grupie.

Dbamy o naszą planetę – dziecko utrwala pojęcie ,,globus”, ,,ekolog” i ,,Planeta Ziemia’’, kształtuje nawyk segregowania odpad…ów, oszczędzania wody i energii, kształtuje zachowanie proekologiczne, buduje poczucie odpowiedzialności za planetę z myślą o przyszłych pokoleniach. Dziecko utrwala wiedzę na temat kolorów śmietników i surowców ,które należ do nich wrzucać, zna pojęcie kompost, wysypisko, sortowanie, zna i utrwala wiedzę o odpowiednich źródłach energii, zna sposoby oszczędzania wody, zna pojęcie ,,deszczówka’’, zna pojęcie ,,recykling’’, ,,drugie życie przedmiotów’’.

Na wiosennej łące – dziecko utrwala wiedzę na temat rodzajów i wyglądu pierwszych wiosennych kwiatów, zna sposoby pomagania owadom, poznaje literę Ł,ł, pisze i czyta, doskonali umiejętność słuchania utworów, rozwija umiejętność motoryki małej, doskonali umiejętności matematyczne w aspekcie miarowym, doskonali umiejętności położenia przedmiotów w odniesieniu do innych przedmiotów, śpiewa piosenki, rozwija umiejętności wypowiadania się na określony temat.

Kwiecień w obiektywie - Front Domowy

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania "Blisko telefonu - daleko od dziecka" skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców. A wszystko to umieszczone na stronie: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl

Dzięki kampani rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

• dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,

• dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,

• jak ograniczać ten czas przy dziecku,